Oligofrenopedagogika studia podyplomowe – czy jest to kierunek przyszłościowy? Nie ulega wątpliwości, że oligofrenopedagogika jest przyszłościowym kierunkiem. Liczba stanowisk pracy, do których konieczne jest ukończenie tych studiów podyplomowych, wciąż wzrasta. Jest to związane przede wszystkim ze większym odsetkiem uczniów ze specjalnymi potrzebami.
Oligofrenopedagog – perspektywy zawodowe po ukończonych studiach
Osoba pracująca w tym zawodzie może być nauczycielem wspomagającym uczniów o różnych stopniach niepełnosprawności intelektualnej, a także zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ukończenie studiów podyplomowych i uzyskanie kwalifikacji do pracy, jako oligofrenopedagog otwiera nowe perspektywy zawodowe. Stanie się wykwalifikowanym oligofrenopedagogiem stwarza możliwość podjęcia pracy w zarówno prywatnych, jak i publicznych placówkach edukacyjnych. Posiadanie takiego wykształcenia kierunkowego umożliwia również zatrudnienie w poradniach i ośrodkach opiekuńczo-rewalidacyjnych.
Studia na kierunku oligofrenopedagogika – co dają?
Podjęcie tych studiów podyplomowych to również możliwość pozostania wszelkich niezbędnych kwalifikacji do pracy na stanowisku pedagoga specjalnego zajmującego się oligofrenopedagogiką. Zajęcia prowadzone na tym kierunku mają przede wszystkim za zadanie rozwijać u studentów wszelkie niezbędne kompetencje potrzebne do pracy na stanowisku oligofrenopedagoga. Wśród nich można wymienić m.in. wiedzę wychowawczą, psychologiczną oraz dotyczącą przyczyn wystąpienia niepełnosprawności, co może pozwoli na dogłębniejsze zrozumienie potrzeb ucznia. Podczas studiów można również szkolić większą umiejętność rozumienia poszczególnych emocji, empatię, a także kompetencje społeczne, samodzielność oraz odpowiedzialność. Oprócz tego student w ramach procesu kształcenia napędzie niezbędną wiedzę zarówno praktyczną, jak i teoretyczną pozwalającą na rozpoczęcie kariery oligofrenopedagoga.
Oligofrenopedagogika – czy warto wybrać studia online i jakie są zalety tego rozwiązania?
Studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika są najczęściej podejmowane przez pedagogów, a także osobach po ukończonych studiach nauczycielskich, które nierzadko pracują na pełen etat w swoim wyuczonym zawodzie. Posiadanie nowych kwalifikacji jest doskonałym sposobem na zwiększenie możliwości rozwoju swojej dalszej kariery, ale bez wątpienia wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Na szczęście dzięki formule studiów zdalnych studenci mają szanse z łatwością dostosować naukę do swojego codziennego harmonogramu dnia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują w sposób samodzielny planować swoją naukę. Student może w zależności od własnych preferencji i możliwości dostosowywać liczbę godzin poświęconych na przyswajanie materiału w danym dniu. Ponadto to również doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i pieniędzy na dojazdy do odległego miejsca z racji, faktu, że nauka może odbywać się z dowolnego miejsca na Ziemii.
Oligofreno – gdzie zacząć studia podyplomowe online?
Osoby, które pragną rozpocząć studia na kierunku oligofrenopedagogika skupiające się na terapii autyzmu, bez wątpienia powinny zainteresować się ofertą edukacyjną prezentowaną przez Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych. Studenci mogą liczyć na profesjonalne materiały dydaktyczne wysokiej jakości i w 100% zdalny proces kształcenia. To również idealne rozwiązanie dla osób ceniących wykorzystanie w procesie kształcenia na odległość innowacyjnych technologi takich, jak Microsoft Teams czy Moodle, gdzie zajęcia będą prowadzone w czasie rzeczywistym.